کارگاه آموزشی آشنایی با کاربرد روش‌های بلورشناسی در میراث فرهنگی برگزار می‌شود

به علت صدمین سال تهیه‌ی تصاویر رادیوگرافی از  ساختار بلورها توسط هاینریش فون لاوه (که به همین دلیل جایره‌ی نوبل نیز به وی تعلق گرفت)، سال ۲۰۱۴ از سوی یونسکو  به‌عنوان سال جهانی بلورشناسی (کریستالوگرافی) نامگذاری شده است. پژوهشکده‌ی حفاظت و مرمت در ادامه‌ی بزرگداشت این سال و درپی برگزاری نشست و نمایشگاه بلورشناسی در میراث فرهنگی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی روش‌های بلورشناسی در میراث فرهنگی می نماید که روزهای ۱۸ و ۱۹ آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در فراخوان این کارگاه آموزشی آمده است که:
«هدف از این کارگاه، آشنایی بیشتر هم به صورت نظری و هم به صورت عملی با روش‌های دستگاهی در شناسایی بلورهای مورد استفاده در اشیاء و آثار تاریخی-‌فرهنگی و آسیب‌شناسی بلورها و همچنین روش‌های نوین بلورشناسی است. این کارگاه فرصت مناسبی برای همکاران مرمتگر، حفاظتگر، علوم باستان‌سنجی و دیگر علاقه‌مندان فراهم می‌آورد تا به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات علمی در زمینه‌ی مباحث نظری و عملی شناسایی بلورها در آثار و اشیاء تاریخی بپردازند.»
برگزاركننده‌ی این کارگاه آموزشی پژوهشکده‌ی حفاظت و مرمت آثار تاریخی-‌فرهنگی (پژوهشگاه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری) است و  آخرین مهلت ثبت‌نام جهت شركت دهم آبان ماه ۱۳۹۳ می باشد.
علاقه‌مندان جهت اطلاع از موضوعات، چگونگی و دریافت فرم ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به سایت پژوهشگاه مراجعه (پیوند مستقیم فرم) نمایند و یا با دبیرخانه‌ی كارگاه آموزشی (تلفن و دورنگار: ۶۶۷۳۶۷۸۲ ـ ۰۲۱) تماس بگیرند.

یک دیدگاه در “کارگاه آموزشی آشنایی با کاربرد روش‌های بلورشناسی در میراث فرهنگی برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا