پیرنگ سال، یادواره ی استاد “حسن امین‌الرعایائی”

پیرنگ سال، یادواره استاد "حسن امین‌الرعایائی"

 

گروه راهبردی پایگاه دانسته‌های حفاظت و مرمت آثار تاریخی سوشیانت در نظر دارد رویدادی را به‌جهت انتخاب برترین‌های اجرایی و پژوهشی انجام‌شده درحوزه‌ی حفاظت و ‌مرمت آثار تاریخی و آرایه‌های معماری برگزار نماید. در این رویداد مستقل که اولین دوره‌ی آن یادواره‌ای از استاد “حسن امین‌الرعایائی” خواهد بود، شایسته‌ترین کارهای اجرایی و طرح‌های مرمتی ارسال‌شده پس از ارزیابی توسط کمیته‌ی داوری انتخاب، معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

گروه سوشیانت بر این عقیده است که اینگونه اتفاق‌ها علاوه بر شناخت و شناساندن بهتر کارها و طرح‌های خلاقانه و کاربردی درحفاظت و‌ مرمت آثارتاریخی می‌تواند در زمینه‌ی نقد اصولی و نقدپذیری نیز تاثیرگذار باشد. در همین راستا انتخاب پیرنگ سال با ارزش‌گذاری موارد ارسالی بر اساس سه شاخصه‌ی اصلی زیر انجام خواهد گرفت:

  • احترام به مبانی نظری و اخلاق حرفه‌ای
  • نوآوری در سبک‌های اجرایی و بروزرسانی شیوه‌های رایج یا سنتی
  • بهره‌گیری از دانش روز، سایر علوم و کارِ گروهی

نظر به نوپا بودن این مراسم، در اولین دوره‌ی آن پروژه‌های انجام‌شده در پنج سال گذشته (از فروردین ۱۳۹۶ تا اسفند ۱۴۰۰) در حوزه‌های مربوط به مستندسازی، نمایش و آرشیو، بررسی‌های آزمایشگاهی و حفاظت و مرمت آثار و اشیاء و آرایه‌های معماری تاریخی و فرهنگی می‌تواند حضور داشته باشد. علاقه‌مندان جهت شرکت در این رویدادِ مستقل می‌بایست خلاصه‌ای از کار اجرایی یا پژوهشی خود را (شامل پایان‌نامه‌ی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد) تا تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

ایمیل آدرس پیرنگ سال سایت سوشیانت

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق سایت سوشیانت (فرم تماس) و یا صفحه‌ی اینستاگرام سوشیانت (لینک) با ما در ارتباط باشید.

شرکت‌ خصوصی
سوشیانت بر این عقیده است که کلیه افراد مرتبط با مرمت آثار تاریخی و اشیاء فرهنگی اعم از دانشجویان، اساتید، کارشناسان میراث فرهنگی، محققان و دوست‌داران این زمینه، عضو، مخاطب، بسط‌دهنده و ناظر این پایگاه هستند.
کارشناس حفاظت و مرمت

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا