پیرنگ سال، یادواره ی استاد “حسن امین‌الرعایائی”

امکان و مهلت ارسال اطلاعات بروزرسانی خواهد شد.

 

پیرنگ سال، یادواره ی استاد “حسن امین‌الرعایائی”

گروه راهبردی پایگاه دانسته‌های حفاظت و مرمت آثار تاریخی سوشیانت در نظر دارد رویدادی را به‌جهت انتخاب برترین‌های اجرایی و پژوهشی انجام‌شده درحوزه‌ی حفاظت و ‌مرمت آثار تاریخی و آرایه‌های معماری برگزار نماید. در این رویداد مستقل که اولین دوره‌ی آن یادواره‌ای از استاد “حسن امین‌الرعایائی” خواهد بود، شایسته‌ترین کارهای اجرایی و طرح‌های مرمتی ارسال‌شده پس از ارزیابی توسط کمیته‌ی داوری انتخاب، معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

گروه سوشیانت بر این عقیده است که اینگونه اتفاق‌ها علاوه بر شناخت و شناساندن بهتر کارها و طرح‌های خلاقانه و کاربردی درحفاظت و‌ مرمت آثارتاریخی می‌تواند در زمینه‌ی نقد اصولی و نقدپذیری نیز تاثیرگذار باشد. در همین راستا انتخاب پیرنگ سال با ارزش‌گذاری موارد ارسالی بر اساس سه شاخصه‌ی اصلی زیر انجام خواهد گرفت:

احترام به مبانی نظری و اخلاق حرفه‌ای
نوآوری در سبک‌های اجرایی و بروزرسانی شیوه‌های رایج یا سنتی
بهره‌گیری از دانش روز، سایر علوم و کارِ گروهی

نظر به نوپا بودن این مراسم، در اولین دوره‌ی آن پروژه‌های انجام‌شده از فروردین ۱۳۹۰ تا اسفند ۱۴۰۰ در حوزه‌های مربوط به مستندسازی، نمایش و آرشیو، بررسی‌های آزمایشگاهی و حفاظت و مرمت آثار و اشیاء و آرایه‌های معماری تاریخی و فرهنگی می‌توانند حضور داشته باشند. علاقه‌مندان جهت شرکت در این رویدادِ مستقل می‌بایست تا تاریخ (متعاقبا اعلام می شود) اطلاعات مربوط به کار اجرایی یا پژوهشی خود را (که شامل پایان‌نامه‌ی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز می‌باشد) از طریق فرم زیر جهت ارزیابی ثبت و ارسال نمایند. لازم به ذکر است داوطلبان باید قبل از ثبت پروژه نسبت به هماهنگی‌های لازم با دانشگاه/کارفرما جهت اخد مجوز برای حفظ حقوق معنوی و مادی آثار ارسالی اقدام نموده باشند.

آثار ارسالی بر اساس چکیده و تصاویری که نویسنده از طریق فرم ثبت نموده است ارزیابی خواهند شد، لذا شرکت کنندگان باید با دقت و توجه به گونه‌ای نگارش این متن را انجام دهند که علاوه بر معرفی هرچه بهتر فعالیت/پژوهش، چگونگی رعایت سه شاخصه‌ی ارزش‌گذاری مطرح شده نیز در آن گنجانده شود. پس از داوری و امتیاز دهی به آثار ارسالی به بهترین‌های انتخابی تقدیرنامه و جوایز نقدی اهدا خواهد شد. اعضای اصلی کمیته‌ی علمی خانم مهناز عبدالله خان گرجی و آقایان حمید ملکیان، امیرحسین کریمی، مخمد مرتضوی و پرویز هلاکویی هستند و از داوران افتخاری نیز بر اساس ژمینه‌های مرتبط با آثار ارسالی دعوت به عمل خواهد آمد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق (فرم تماس) و یا صفحه‌ی اینستاگرام سوشیانت (لینک) با ما در ارتباط باشید. همچنین با ارسال ایمیل به پاسخ گوی سوالات شما در این زمینه خواهیم بود.

شرکت‌ خصوصی
سوشیانت بر این عقیده است که کلیه افراد مرتبط با مرمت آثار تاریخی و اشیاء فرهنگی اعم از دانشجویان، اساتید، کارشناسان میراث فرهنگی، محققان و دوست‌داران این زمینه، عضو، مخاطب، بسط‌دهنده و ناظر این پایگاه هستند.
کارشناس حفاظت و مرمت

یک دیدگاه در “پیرنگ سال، یادواره ی استاد “حسن امین‌الرعایائی”

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا